ALIŞ YERİ
ALIŞ YERİ MEVKİ
ALIŞ TARİHİ / SAATİ
PARA BİRİMİ
DÖNÜŞ YERİ
DÖNÜŞ YERİ MEVKİ
DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ

Turlar

Tarihte bilinen ilk demokratik birlik olarak bilinen Likyalıların yayıldığı bölgenin adı şimdi Antalya ile Fethiye arasında uzanan Teke Yarım Adası'dır. Herodotus Likya halkından bahsedince "Kimseye benzemeyen bir gelenek var, babanın yerine analistin isminin kullanılması, Likiyenin kim olduğunu sor ve annene, büyükannene, büyükanneannene cevap verin. Holy Light Country'de keyifli bir yaz tatili geçirmek için terk edileceksiniz.

Keşfedilebilen Yerler: Fethiye, Dalyan, Kaunos Türbesi, İztuzu Plajı, Sarıgerme, Katrancı Körfezi, Göcek, Saklıkent, Patara, Kalkan, Kaş, Kaputaş Plajı, Kekova, Batık Şehir, Simena, Kayaköy, Ölüdeniz, Köyceğiz, Akyaka, Ula Göl, Belen Kahve, Oniki Adalar Tekne, Kelebekler Vadisi, Dalyan Tekne Turu, Batıkehir Tekne, Yakapark, Ölüdeniz Tekne Turu.

Antik Kentler: Fethiye'de binlerce yıllık bir geçmişi vardır. Letoon Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti ve Tlos Antik Kenti, farklı uygarlık izlerini bulabileceğiniz Fethiye'de kesinlikle görmek istediğimiz antik kentler arasındadır. Tarikat ve arkeoloji ile ilgileniyorsanız, bu dünyaca ünlü şehirleri ziyaret etmenizi öneririz.

Kayaköy: Antik Milat'ta antik dönemlere dayanan bir hayalet kasaba ... Fethiye'nin en ilginç bölgelerinden Kayaköy, yakında bir turistik yer olacak. Şu an hiç kimsenin yaşadığı Kayaköy Hayalet Kenti adlı bu köyü ziyaret etmelisiniz.

Saklıkent: Fethiye'nin simgelerinden biri olan Saklıkent Kanyonu, her yıl binlerce yolcuyu ağırlıyor. Kanyonun toplam uzunluğu 18 km'dir. Öğleden sonraya çarpıcı doğa yürüyüşü ve keşif gezilerinin keyfini çıkarabilir, restoranların ve kafelerin tadını çıkarabilirsiniz.

12 Adalar: Bölgenin görüleceği yerlerden biri olan Fethiye On İki Adada, Fethiye'de hareket eden günlük tur tekneleri ile ziyaret edilebilir. Turkuaz bir deniz ve el değmemiş bakir vadiler ... Bu benzersiz doğal güzellikleri görmeden eve gitmeyin.

Plajlar: Fethiye'de harika doğal güzelliklerin yanı sıra tarih vardır. Dünyanın en popüler plajlarından biri olan Ölüdeniz Plajı eşsiz güzellikleri ile sizi bekliyor. Çalış Plajı, Fethiye'de ilk akla gelen yerlerden biridir. Beyaz kum ve turkuaz renkli bir deniz burada sizi bekliyor ...

Köyler: Muğla Fethiye, mavi tur teknelerinin en sevilen yerlerine ev sahipliği yapmaktadır. Duzlu Koyu, Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi ve Kıdrak Koyu bu alanlardan en tanınmışlar arasındadır.
top