ALIŞ YERİ
ALIŞ YERİ MEVKİ
ALIŞ TARİHİ / SAATİ
PARA BİRİMİ
DÖNÜŞ YERİ
DÖNÜŞ YERİ MEVKİ
DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ

Araç Kiralarken Neler Yapılır?

 Araç kiralama işlemleri esnasında sürücülerin en az 21 yaşında olması rent a car firmaları tarafından dikkate alınan bir kriterdir. Bunun dışında da araç kiralama işlemlerini orta ve üst seviyedeki taşıtlara dayalı olarak gerçekleştirecek olan kişilerin 28 yaşını doldurmuş olmaları şartı da aranmaktadır.

Rent a car firmaları tarafından kiralamaya sunulan orta ve üst seviyedeki taşıtları kiralamak adına girişimlerde bulunan kullanıcıların ehliyet sahibi olma süreleri de önemli bir ayrıntıdır. En az 2 yıldır ehliyet sahibi olan sürücülerin araç kiralayabilmeleri mümkün olabilmektedir.

Rent a car firmalarının kiralama işlemleri esnasında ikinci bir sürücüye dair işlemler de gerçekleştirilebilmektedir. Uzun bir yolculuğa çıkacak olan kişilerin ikinci sürücüye gereksinim duymasından ötürü rent a car tarafından bu şekilde bir destek verilebilmektedir. Kiralama işlemi esnasında sözleşmeye ikinci sürücü de eklenerek kasko sigortası kapsamına alınabilmektedir. Bu durum da araç kiralama işlemleri esnasında dikkate alınması gereken bir esas olarak görülebilmektedir.

Araç kiralama süreleri de işlem esnasında kesin olarak belirtilmelidir. Buna bağlı olarak sözleşmelere ekleneceğinden ötürü doğru planlamaların yapılması son derecede önemli bir faktördür. Araç kiralama işlemleri en az 1 günlük olarak gerçekleştirilebilmektedir. 1 günden daha az zaman için kiralanacak olan araçlar için de 1 günlük bedel temin edilecektir.

Kiralanacak olan araçların kilometre sınırının ne kadar olduğuna da dikkat edilmelidir. Bu araçların kilometre limitlerinin aşılması halinde de kilometre başına ek ücret rent a car firması tarafından temin edilebilmektedir. Bunun önüne geçmek için sınırsız olarak belirtilen araçlara yönelmek en doğru seçim olacaktır.

Araç kiralama seçeneklerinden yararlanma işlemleri esnasında ücretin bir kısmını önceden ödeyebilmek mümkündür. Aynı zamanda da kredi kartıyla ödeme yapmak da rent a car firmalarının hemen hemen hepsinde geçerlidir. Bu olanakları gerçekleştirirken sürücü belgesini muhakkak bulundurmak da gerekmektedir.

Araçların kiralanacağı süre boyunca herhangi bir hasar ya da cezayla karşı karşıya kalmaları ihtimaline karşın depozito talebi söz konusu olabilmektedir. Bu işlemler provizyon adı altında kredi kartlarına da uygulanarak 6 ay boyunca geçerli olabilmektedir. Araçların herhangi bir zarar görmesi halinde direkt olarak kredi kartlarından temin edildiği bu işlemlerin son derecede güvenilir olduğu da söylenebilmektedir.

Araç kiralama işlemleri esnasında kullanılacak olan araçların kaskoları firma tarafından yaptırılmak durumundadır. Yalnız cezai durum gerektirecek olgularda bulunulması halinde sigorta devre dışı kalabileceğinden ötürü sürücülerin dikkatli olması tavsiye edilmektedir.

Firmamızdan Dalaman havalimani arac kiralama ve dalaman rent a car hizmetlerini güvenle alabilirsiniz.

 

top