ALIŞ YERİ
ALIŞ YERİ MEVKİ
ALIŞ TARİHİ / SAATİ
PARA BİRİMİ
DÖNÜŞ YERİ
DÖNÜŞ YERİ MEVKİ
DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ

Saklıkent & Tlos & Yakapark Turları

Fethiye’nin en popüler ve en fazla tercih edilen turlarından biri olan Saklıkent – Tlos –Yakarpark hakkında sizlere detaylı bilgiler sunacağız. Turun ilk durağı olan Saklıkent Kanyonu, manzarası ile büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Jeolojik bir kanyon ola bu bölgede cesaret ettiğiniz kadar yere gidebilirsiniz. Aynı zamanda nehrin buz gibi suları içinde ringo Raftin yapma şansına da sahip olabilirsiniz. Tur detayları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Genellikle Fethiye çıkışlı olan bu turlara sunulan ayrıcalıklı kampanyalar ile de en uygun fiyatlarla rezervasyon yaptırabilirsiniz. İsminden de anlaşılacağı gibi oldukça gizemli olan bu mekan herkeste büyük ilgi uyandırmıştır. Akdağ’ın zirvelerinden eriyen karlar neticesinde oluşan Saklıkent Kanyonu manzarası ile içinizi ürpertecektir. Tüm bunların yanı sıra kanyon içerisinde yürümek bir o kadar da adrenalin unsuru olacaktır. Saklıkent & Tlos & Yakapark adına tüm bu güzelliklere turlar ile ulaşım sağlamanız mümkündür. Tur güvencesi ve kalitesi de her zaman ön planda tutularak hizmet vermeye devam etmektedir. Tüm bu alanlara kısa süren yolculuk sonrasında ulaşmak mümkün olacaktır. 

Sonrasında, alabalık çiftliklerinin içinde öğle yemeği yeme şansına sahip olursunuz. Doğal yaşam alanı olan Yaka Köyü de bir sonraki durak. Ağaç kökleri ve taşlar arasında soğuk suyun şırıltısı ile tüm stres ve dertlerinizden kurtulmanız mümkündür.

İlginizi çekebilir: Ölüdeniz yamaç paraşütü yazımızı da okumalısınız.

Saklıkent & Tlos & Yakapark turumuzun ilk durağı Saklıkent Kanyonu olacaktır. Manzarası sizi büyüleyecek düzeydedir. Bu olağanüstü yüklü olan doğa olayını anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalmaktadır. Saklıkent daha evvelden burayı ziyarette bulunmuş olan insanları dahi her seferinde hayrete düşürmeyi başarmaktadır. Akdağ’ın zirvelerinde erimiş olan karlar ve yoğun yağışların binlerce yıldan bu yana aşındırılması ile oluşumu gerçekleşmiş olan 13 kilometrelik Saklıkent Kanyonu, aslında bakıldığında genç bir jeolojik oluşum olduğu görülmektedir. Kanyon içerisinde cesaretinizin yettiği kadar uzağa gidebilirsiniz. Nehir kenarındaki platformlarda arkanıza yaslanıp huzuru bulabilirsiniz. Saklıkent & Tlos & Yakapark turumuz ile bu fırsatları en eksiksiz şekilde size sunmaya gayret göstermekteyiz. Nehrin buz gibi sularında çember botlar ile birlikte Ringo Rafting dahi yapabilme şansını yakalayabilirsiniz. Zipline yaparak adrenalin seviyenizi yükselterek turunuza bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Yemek molası ardından sıradaki bölge ise Tlos Antik Şehri. Tios, Likya dönemine ait şehirlerden biridir. Kütüphane, Tiyatro, Kale surlarında gezi yapabilir, inanılmaz bir manzara eşliğinde çay içerek dinlenme şansına sahip olabilirsiniz. Bu tarihi şehirleri gezdikten sonra 45 dakika gibi bir süre içinde konular konakladıkları yere kadar bırakılır.

Saklıkent’in Fethiye’ye olan uzaklığı 44 km’dir. Eşen çayının üzerinde bir kolu yer almaktadır. Uzunluğu 18 km’dir. Burada yürüyüş yapma şansınız vardır. Aynı zamanda farklı spor aktivitelerine de katılmanız mümkündür. Yürüyüş esnasında dağcı kaskı takmanız gerekiyor. Dağcı kaskı kiralama şansına sahipsiniz.

Saklikent & Tlos & Yakapark turu, gezmeyi, görmeyi ve öğrenmeyi seven tatilciler için inanılmaz bir anı olarak hafızlarda kalır. Bu bölgelere sürekli olarak tur gezileri düzenlenmektedir. Düzenlenen tur gezileri hakkında detaylı bilgi almak için telefon numaramızdan bize ulaşmanız mümkündür. Uygun fiyatlı olan bu turlar ile keyifli bir gün geçirme şansına sahip olursunuz.

Turumuzun Saklıkent bölümünün ardından kısa bir araba yolculuğu yapılmaktadır. Yemek arası verilmesinin ardından Yakapark’ a geçim gerçekleşmektedir. Ağaç kökleri ve taşların altından akan buz gibi soğuk suyun şırıltısı ve konumun verdiği serin atmosferi sizi modern hayatın stresinden, telaşesinden ve dertlerden uzaklaştıracak niteliktedir. İnsanın içini ısıtacak bu gezintinin ardından Saklıkent & Tlos & Yakapark turumuza Tlos’ a geçilmektedir.

Türkiye’ nin güneybatısının en zengin tarihi, arkeolojik ve doğal kaynaklarına sahiplik gösteren eski Likya bölgesinde yer almaktadır. Her adımda sıra dışı bir şeyler ile karşılaşmak gayet mümkün olmaktadır. Bugüne dek en iyi şekilde korunmuş olan antik yerleşimlerden biri olan Tlos bulunmaktadır. Doğanın şefkat ile kucakladığı bu fevkalade yeri, kelimeler ile anlatmak pek mümkün olmamaktadır. Saklıkent & Tlos & Yakapark turumuzda sizlere bu güzellikleri sunmak istemekteyiz. Mutluluğunuza vesile olmayı arzulamaktayız.

Saklıkent & Tlos & Yakapark turumuzun insanlara verdiği heyecanı her daim yüzlerdeki tebessümlerden görmekteyiz. Bu güzellikleri birebir olarak görebilmek, o temiz havanın sezilişini içe çekebilmek muhteşem bir duygudur. Siz de eğer turumuzun güvenirliğinden, kalitesinden yararlanmak istiyorsanız sitemizden rezervasyon yaparak bu isteklerinizi uygun fiyatlı olarak gerçekleştirebilirsiniz .

Auschecken: Fethiye Autovermietung

Saklıkent & Tlos & Yakapark Turu

Turların daha cazip fiyata sahip olmasının yanı sıra birden çok unsuru da bir arada sunuyor olması ile herkese hitap etmektedir. Saklıkent & Tlos & Yakapark gibi doğa güzelliklerini özel aracınızla gezmek isteseniz elbette ki bir rehbere ihtiyaç duyacaksınız. Fakat tur esnasında zaten sizlere anlık olarak rehberlik yapan ekipler yer almaktadır. Bu sayede de turların keyfi bir ayrı olmaktadır. Turla çıkmış olduğunuz yolculukta edindiğiniz arkadaşlarda bunun yanında ayrı bir unsur oluşturmaktadır. Yaka köyü olarak da bilinen Yakapark da güzel bir yemek yemek için alabalık çiftliği lokantası bulunmaktadır. Bu lokantada taptaze alabalıkları bulabilmeniz mümkün olacaktır. Tur esnasında daima sigorta kapsamında yer alan konforlu araçlar ile seyahat edilmektedir.

Saklıkent & Tlos & Yakapark İle Büyülenin

Stresden arınma adına sizlere tamamen doğallık sunan Saklıkent & Tlos & Yakapark daha önceden keşfetmeyen kişiler adına keşfetmeye değer mekanlar arasında yer almaktadır. Akdağın eteklerinde kendisini korumuş olan Tlos antik kenti de bunların arasında yer almaktadır. Sizleri büyüleyecek eşsiz manzarası eşliğinde aynı zamanda temiz havası ile de sizlere bol oksijen sunacaktır. Bu zevkli keşfe yapacağınız zevkli yolculuklarda eklenince yapılan işten daha çok verim alınmaktadır. Bu sayede turistlerde bu hizmetlerden paket halinde faydalanmış olacaktır. Saklıkent adına ardında saklamış olduğu güzellikleri keşfe çıkmak bir ayrıcalık olmaktadır.

Tatilinizin keyfini özel aracınız ile çıkarmak istiyorsanız hemen buradan: Dalaman Havalimani Araç Kiralama | Dalaman Araç Kiralama | Fecar Rent A Car ana sayfamıza giderek size en uygun aracı seçebilirsiniz. Fethiye de ofisimizde bulunmaktadır.

Yerli ve yabancı turistler için ülkemiz önemli bir tatil cennetidir. Özellikle yabancı paranın TL karşında üstün olması, her sene yabancıların ülkemize göç etmesine neden olmaktadır. Bu tarz turların önemi bu yüzden oldukça fazladır. Hem ülkemize yabancı para girmesi, hem de doğal güzelliklerin daha fazla tanınması, beraberinde ülkemizin konumunu da direkt olarak etkiler. Fecar renta car'a Sitemiz üzerinden yer alan telefon numaramızdan bizimle iletişime geçmeniz mümkündür.

top