ALIŞ YERİ
ALIŞ YERİ MEVKİ
ALIŞ TARİHİ / SAATİ
PARA BİRİMİ
DÖNÜŞ YERİ
DÖNÜŞ YERİ MEVKİ
DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ

Araba Kiralarken Dikkat Edilecekler

 
 Yolculuk evresini daha kolay ve daha rahat bir hale taşımak adına araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilecek olan kişilerin hem zaman hem de maddiyat konusunda daha ergonomik sonuçları elde etmeleri mümkün olmaktadır. Şehir içi ya da şehirlerarası yapılacak olan yolculuk planlamaları öncesinde rent a car firmalarına yönelmek en doğru adım olsa da araç kiralama hizmetleri veren firma ya da işletmeleri de doğru seçmek son derecede önemlidir. Araçların seçimi esnasında da bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Birtakım kriterlerin baz alınması halinde sorunsuz bir yolculuk kullanıcıları beklemektedir.

Dalaman araç kiralama şirketleri arasında fecar rent a car olarak müşterilerimize en iyi ve en güvenli hizmeti profesyonel kadromuz ile vermekteyiz.

Tanınmış Firmayla İletişim Kurun

Tanınmış bir markayla çalışmak her zaman önemli bir kriter olarak görülmektedir. Araç tercihinde bulunacak olan kullanıcıların en uygun fiyat aralığında en ideal aracı bulabilmeleri konusunda da uygun tercihlerden yararlanmak adına da adım atabileceklerdir. Bunun yanında da araç sahiplerinden kiralama işlemlerini gerçekleştirecek olan kişilerin daha avantajlı bir pozisyona erişebilmeleri de söz konusu olabilecektir.

Uygun Aracı Temin Etmeye Gayret Gösterin

Firmaların ekonomik şartları ortaya koymaları konusunda değişiklik gösteren kampanyaları öne çıkarmasından faydalanmak da önemli bir seçim kriteri olabilecektir. Araçların daha uygun fiyatlarla kullanılmaya başlanmasının yanı sıra yakıt tüketimi minimum düzeyde olan araçlara yönelmeleri de tavsiye edilebilmektedir.

Araçların Sigortasına Dikkat Edin

Kiralık araç konusunda girişimleri bulunan kişilerin, araç kiralama esnasında temin edecekleri hizmetlerin sigortalı olması konusunda hassasiyet göstermeleri de önem arz etmektedir. Yolculuk esnasında herhangi bir sorum veya hasar baş göstermesi halinde tüm masraflara tabi tutulmanın önüne geçmek adına bu detayın atlanmaması gerekmektedir. Sürücülerin avantajlı bir hale gelmesini sağlayan sigorta unsuru; sürücülerin herhangi bir madde kullanmamaları durumunda devreye girebilecek olan bir faaliyettir.

Kiralama Esnasında Sözleşme Yapmayı Unutmayın

Yolculuğa çıkacak olan kişilerin araç kiralama işlemleri öncesinde sözleşme yapmanın üzerinde muhakkak durması gerekmektedir. Sözleşmenin tüm detaylarını harfiyen incelemeleri sonrasında da aleyhine olabilecek maddelere itiraz edebilme haklarını unutmamaları da gerekmektedir. Aksi takdirde kiralık araçların tesliminde birtakım sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Araçların Tesliminden Önce Hasar Kaydı Almayı Unutmayın

Aracın kiralama işleminin tamamlanmasından önceki zaman diliminde uzman biriyle aracın iyice denetlenmesi gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Aksi takdirde araçlarda var olan herhangi bir hasarın masraflarının üzerinize kalması gibi bir durum söz konusu olabiliyor.

Araçların Yakıt Durumunu Kontrol Edin

Araçların teslim alınmadan önceki zaman diliminde depo içerisinde ne kadar yakıt kaldığının kontrol edilmesi önemli bir konumda yer almaktadır. Hem yolculuk esnasında yolda kalmamak hem de aracı aynı miktardaki akaryakıtla teslim etmek açısından önemli bir değerlendirme olarak görülmektedir. Bu konuda firmalar araç kiralama işlemlerine tabi tuttukları arabalarının depolarını tamamen dolu bir biçimde sunarak; aynı şekilde iade edilmesini de beklemektedirler.

Kampanyaları Takip Edin

Araç kiralama konusunda hareket eden büyük firmaların zaman zaman ortaya koyduğu kampanyaların takip edilmesi sonrasında da indirimlerden yararlanma durumu ortaya çıkabilmektedir. Aynı zamanda da bazı firmaların araç kiralama işlemlerine bağlı olarak puanlama sistemini devreye sokmasından ötürü de sürücülerin karlı çıkabilecekleri de söylenebilecektir.

Fecar rent a car olarak sizlere en uygun, güvenli ve profesyonel hizmeti vermek için çalışmaktayız.

 

top