ALIŞ YERİ
ALIŞ YERİ MEVKİ
ALIŞ TARİHİ / SAATİ
PARA BİRİMİ
DÖNÜŞ YERİ
DÖNÜŞ YERİ MEVKİ
DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ

Dalyan & Mud Bath

Dalyan & Mud Bath, Türkçe’de Çamur Banyosu anlamına gelmektedir. Bu her ne kadar ilk okunduğu zaman şaşırtıcı olsa da, çamur banyosu yapan kişilerin her geçen gün sayısının arttığını ifade edebiliriz. Sizlere bu yazımızda Çamur Banyosu hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Marmaris’in en gözde mekanları arasında yer alan Dalyan & Mud Bathyıllardır yerli ve yabancı pek çok turisti bünyesinde barındırmaktadır. Gezip görülecek yerler arasında büyük öneme sahip olan mekan herkese kendisini hayran bırakmaktadır. Özellikle de Dalyana gelip çamur banyosu yapmadan dönen olmadığını düşünüyoruz. Kükürt etkisi ile cildi nemlendiren çamur banyosu ile yeni serüvenlere atılmanın aslında tam da zamanı. Kalabalık olmasının hiçbir etkisini üzerinizde hissetmeden kendinizi çamur banyosunun etkisine bırakabilirsiniz. Üstelik anı ölümsüzleştirme adına da çekilmiş olduğunuz fotoğraflar sizlerde anı olarak kalacaktır.

Vücuda sürülen Çamur, kuruduktan sonra deriyi gerer ve sonrasında da kırışıklıkları azaltır. Aynı zamanda çamurun şifalı etkileri de olduğu bilinmektedir. Turistler, çamur terapisi ile hem eğlenceli vakit geçirir hem de bu şifalı etkilerden yararlanır. Dalyanın merkezinde tek turnalarının gezi rotalarından biri de çamur banyolarıdır.

İsterseniz fecar rent a car olarak sizlere dalyan araç kiralama hizmetinde vermekteyiz.

Dalyan & Mud Bath, Dalyan’ın merkezine 2,5 km uzaklıkta olan tesis tekne ile 20 dakika sürmektedir. Aqua Mia isimli tesise yakın bir iskeleden sizi alırlar. Teknelere ücret ödedikten sonra tesise giriş yapmak için bir miktar ücret ödemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda yanınızda fotoğraf makinesi götürerek güzel bir anı yakalayabilirsiniz.

Tesis giriş sonrasında doğal çamurların yer aldığı havuza giriş yapabilirsiniz. İlk olarak havuza giriş yaptığınızda kükürt miktarı fazla olduğu için lağım tarzı bir koku alabilirsiniz. Dip kısımdan bir miktar çamur çıkartarak, krem gibi vücut yüzeyinize boşluk kalmayacak şekilde sürebilirsiniz. Her yerinize bu çamuru uyguladıktan sonra, kendinizi bir süre güneş altında dinlendirmeniz gerekiyor. BU şekilde çamur kurumaktadır. Rivayete göre Mısır kraliçesi Kleopatra’da  bu uygulamayı yapmış.

Kendinizi güneşe bıraktıktan sonra, yavaş yavaş gerilmeye başladığınızı fark edersiniz. 30-40 dakika sonra, tesisin merdivenlerinden çıktıktan sonra, duş bölümüne gelerek duşunuzu alabilirsiniz. Sonrasında da termal havuzun su havuzuna girebilirsiniz. 39 derece sıcaklıkta olan su, radyoaktif, florür ve kükürt gazlarına sahip. Termal suların ruh hastalıklarına, eklem hastalıklarına, böbreklere ve romatizmaya iyi geldiği bilinmektedir.

Dalyan &Mud Bath Türk turistlerin ilgisini çektiği kadar yabancı turistlerin de ilgisini çeken bir terapi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu güzellikten yararlanmak için Dalyan tam size göre. Aynı zamanda Dalyan diğer özellikleri ile tam bir tatil beldesi olarak ilgi çekmeye devam ediyor.

Dalyan & Mud Bath

Muğla’ nın Dalyan ilçesi huzur dolu bir yerdir. Tatilcilerin vazgeçilmez durakları arasında yer almaktadır. Mud Bath yapmak isteyen insanların seçimini yaptığı tatil beldeleri arasında yer almaktadır.

Dalyan & Mud Bath Faydaları

Vücuda sürüldükten sonra kurumaya başlayan çamur sayesinde derinin gerildiği ve bu sayede kırışıklık görünümünün azaldığı belirtilmektedir. Çamur kürünü alışkanlık haline getirenler için derinin gerilmesi haaricinde sağlığa yararlı farklı etkilerinin de olduğu söylenmektedir. Bu bilinçte hareket eden insanlar, Dalyan & Mud Bath tercihinde bulunmaktadır ve bu tercihten de gayet memnun kalmaktadır.

Yabancı turistlerin daha çok ilgi gösterdiği mud bath sunduğu güzelliğin yanı sıra sizlere eğlenceyi de beraberinde getirmeyi amaçlamakta. Dalyan’a gelmişken katılmadan edemeyeceğiniz tekne turlarının da rotası dahilinde olan çamur banyolarına 15 dakikalık bir tekne yolcuğu ile ulaşabileceksiniz.

Dalyan & Mud Bath – Yapılacaklar 

Tesise giriş yapılmasının ardından, öncelikli olarak doğal çamurların bulunuyor olduğu havuza giriyorsunuz. İlk anda havuzun kokusu sizi rahatsız edebilir. Sanki çürük yumurta varmış hissine kapılabilirsiniz. Bunun tek nedeni havuzdaki kükürt oranının fazlalığıdır. Dipten bir miktar çamur çıkarmak iyi olacaktır. Krem gibi üzerinizde boşluk kalmayacak şekilde sürüm gerçekleştirirseniz Dalyan & mud bath güzelliğini eksiksiz bir şekilde yerine getirmiş olursunuz . Yüzünüz de dahil olmak üzere her yerinizi çamura bulamanızın ardından kendinizi bir süre güneşte dinlendirmelisiniz. Üzerinize sürdüğünüz çamurların kurumasını ve genleşmesini sağlamalısınız. Ilık su ve çamurun içeriyor olduğu kükürt oranı ile kırışıklıkların giderildiği söylenmektedir. Rivayete kulak vermek gerekir ki, güzellik meraklısı olan Mısır’ ın Kraliçesi Kleopatra da Dalyan & Mud Bath fırsatından yararlanmıştır. Siz de bu güzelliklerden yararlanmak için Dalyan tekne turlarına katılabilirsiniz .

Dalyan & Mud Bath Yararları

Oldukça uygun bir ücret karşılığında giriş yapılan alana siz giriş yaparken ardınızdan kükürt kokusu da eşlik etmiş olacaktır. Bu nedenle Dalyan & Mud Bath’ un oldukça yararlı olduğundan da söz etmek mümkündür. Tüm negatif enerjiyi üzerinizden atmanıza sebep olacak bu fırsatı her zaman her yerde bulmanızda tabi ki imkansızdır. Turlarında katılarak ortamın iyiden iyiye kalabalıklaştığını göz önüne alacak olursak sabahın erken saatlerinde ziyaret etmeniz daha yerinde olacaktı. Ayrıca sadece Avrupa’dan gelen turistlerin değil, birçok yerli turistinde uğrak alanları arasında yer almaktadır. Doğadan gelen bu şifa kaynağı sayesinde romatizma hastalıklarının da çözüm bulduğu yönünde görüşler dile getirilmiştir. Bu nedenle de her kesimden insan seline uğrayan mekanın kıymeti bilinmeli, uzun süreli bir kullanım adına temizliğine özen gösterilmelidir.

İsterseniz firmamızın Marmaris araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Dalyan & Mud Bath İle Keşfe Çıkın

Ortamın keyfini çıkardıktan sonra yukarıda yer alan ormanlık alanda yürüyüşlerinizi tamamlayabilirsiniz . Böylelikle tüm negatif enerjide üzerinizden giderek  arınmış olacaktır. Dalyan & Mud Bath sayesinde vücudunuz daha dinç bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Oldukça özel bir alana yayılmış olan bu mekanı Dalyan’a gelen turistler öncelikli olarak tercih etmektedirler. Çamur’un  yanı sıra kükürtlü termal sudan da faydalanmanız adeta cildinize derin bir nem bombası kazandırmış olacaktır. Arkadaş grubunuz ile geldiğinizde ise ortam adeta bir eğlence merkezine dönüşmektedir. Bu nedenle de büyük aktivite alanı olarak da genellikle tercih edilmektedir.

 

top