ALIŞ YERİ
ALIŞ YERİ MEVKİ
ALIŞ TARİHİ / SAATİ
PARA BİRİMİ
DÖNÜŞ YERİ
DÖNÜŞ YERİ MEVKİ
DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ

Stajyer Ehliyet Araba Kiralama

Stajyer ehliyet sahibi olan kişilerin kısıtlı hakları bulunmaktadır. 2 yıl süresince belirli bir denetime tabi tutulan söz konusu sürücülerin, trafikte son derecede dikkatli davranmaları gerekmektedir. Aksi takdirde ehliyet alım işlemlerinde bazı sıkıntılar kendilerini bekliyor olacaktır. Stajyer ehliyet sahibi olan kişilerin yaşadığı diğer bir kısıtlama olarak ise araç kiralama olarak görülmektedir. Stajyer sürücülerin araç kiralama gibi bir imkandan faydalanmalarına dair bir açıklama bulunmamaktadır. Halen daha kontrol altında olduklarından ötürü herhangi bir kiralık aracı temin etme ve kullanma durumları söz konusu değildir. Bu yüzden kiralık araçlarla aktif bir yolculuk içerisinde yer almaları adına harekete geçmeleri için 2 yıllık süreci tamamlamaları gerekmektedir.

Araç Kiralama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Araç kiralama firmaları geniş bir kitleye hitap ederek; yolculuk esnasında kullanılacak olan araçları belli bir zamana dayandırarak temin etmesiyle bilinmektedir. Araç kiralama işlemleri de belirli bir usule uygun bir şekilde gerçekleştirilerek; belirli bir denetime tabi olmasıyla bilinmektedir. Bu tip işlemler kapsamında firmaların hizmetlerinden yararlanmak isteyen sürücülerin ilk olarak ehliyete sahip olma şartları aranmaktadır. Ancak bu sürücü belgelerinin 2 yıldır kullanılıyor olması da aranılan kriterler arasında yer almaktadır. Bunun yanında da araba kiralama eylemi içerisinde bulunacak olan kişilerin 21 yaşını doldurmuş olma şartları da aranılan kriterler arasında kendini gösterebilmektedir.

Araç Kiralama İşlemleri Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralama işlemi içerisinde bulunan kişilerin ilk başta doğru firmaya yönelmeleri gerekmektedir. Bu tip firmalar arasında seçim yapacak olan kişilerin aynı zamanda da firmaların sunmuş oldukları kampanyaları da değerlendirmeye almaları gerekecektir.

Araç kiralama işlemleri esnasında tarafların imzalayacakları sözleşmenin de göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Sözleşmenin detaylarını da hassas bir biçimde inceleyecek olan tüm sürücülerin, dezavantajlı bir konuma girmelerine neden olacak maddeler üzerinde durmaları gerekebilecektir.

Sürücü adaylarının araç kiralama işlemleri esnasında araçların akaryakıt durumlarını da dikkate almaları gerekmektedir. Genel olarak rent a car firmalarının sunmuş oldukları araçların depoları tamamen dolu olsa da kontrol etmekte her zaman fayda vardır. Araç firmalarının kiralama esnasında verdikleri araçların aynı biçimde almak istediklerinden ötürü de bu konuda dikkatli olmak gerekmektedir.

Araç kiralama işlemleri esnasında kasko kriteri de dikkate alınması gereken bir durum olarak görülmektedir. Araçların olası bir kazaya karışması ya da ceza alması durumunda bu sigorta devreye girebilecektir. Ancak sürücünün hatasından kaynaklanmayan bir durumda devreye girecek olan kasko hizmetleri de araç kiralama işlemleri esnasında muhakkak denetlenmesi gereken bir olgu olarak ifade edilebilmektedir.

Araç kiralama işlemleri kapsamında doğru firmayı tercih edecek olan sürücülerin herhangi bir problem yaşaması söz konusu olmamaktadır. Doğru bir planlama yapmaları halinde bu hizmetten kusursuz olarak yararlanmaları ve taleplerini karşılamaları durumu da gündeme gelebilecektir.

 

Firmamızı tercih ederek dalaman araç kiralama, Fethiye araç kiralama gibi hizmetlerimizden güvenle faydalanabilirsiniz. 

top